Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław ma patent na Mistrza Polski! Wrocławianie wygrali z Lechem Poznań po raz trzeci

Facebook

Śląsk Wrocław zwycięża w 22 kolejce Ekstraklasy z Lechem Poznań 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Erik Exposito i John Yeboah, honorowego gola dla gości zdobył Michał Skóraś. To już trzecia wygrana z Kolejorzem w tym sezonie.

/Kamil Durkacz/Radio GRA

Początek spotkania należał do Lecha, to oni dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali zagrożenie, Śląsk bazował na kontratakach. Zwrot meczu nastąpił w 33 minucie, wychodzący na czystą pozycje Yeboah został sfaulowany przez Murawskiego tuż przed polem karnym. Początkowo sędzia za faul ukarał gracza Kolejorza żółtą kartką, po weryfikacji VAR zmienił zdanie i pokazał czerwoną.

Chwilę później pięknego gola z rzutu wolnego zdobył napastnik Śląska Wrocław Erik Exposito. Od tego momentu Śląsk Wrocław grał z przewagą jednego zawodnika. Początek drugiej połowy to już desperackie ataki Mistrzów Polski, w tym miejscu należy pochwalić postawę bramkarza wrocławian- Rafała Leszczyńskiego, który kilkukrotnie ratował wynik spotkania.

W 57 minucie bramkę zza pola karnego zdobył będący w świetnej formie John Yeboah. W 72 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Garcia, oba zespoły więc grały w dziesiątke. W 74 minucie Śląsk piękny kontratak zamienił na gola, jednak sędzia wskazał zagranie ręką. Bramkę kontaktową w 88 minucie zdobył Michał Skóraś, czym ustalił wynik spotkania.

Jak przebiegł spotkania podsumował trener Śląska Wrocław Ivan Djurdjevic?

Trener nie szczędził uznania dla bohatera ostatnich spotkań Rafała Leszczyńskiego.

A także zabrał głos na temat rosnącej formy młodzieżowca Adriana Bukowskiego.

Jak spotkanie wyglądało z perspektywy bramkarza Śląska Wrocław, Rafała Leszczyńskiego?

Autor: Kamil Durkacz