StartSport

Śląsk Wrocław rozpoczyna nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy

Z drużyny odeszło 12 zawodników, w tym 7 podstawowych. Ucierpiał przede wszystkim środek pola. Grali tam Tom Hateley, Tomasz Hołota i Marcel Gecov – żadnego z nich już nie ma w klubie. Nie ma także lewego obrońcy Dudu Paraiby, któremu skończył się kontrakt… i Brazylijczyk go nie przedłużył. W ataku zostali tylko Kamil Biliński i młody Mariusz IDZIK. Sprawa wykupienia Węgra Bence Mervo ze Sionu utknęła w miejscu. Szwajcarzy chcą zarobić na transferze pół miliona euro, a to dla Śląska zdecydowanie za dużo.

A kto dołączył do ekipy? Z nowych nabytków należy wymienić słowackiego bramkarza Lubosa Kamenara, macedońskiego pomocnika Ostoję Stjepanovica, czy innego pomocnika – doświadczonego Polaka, Łukasza Madeja. Jest także portugalski zaciąg – obrońca Augusto, pomocnik Filipe i skrzydłowy Alvarinho. Jak ten narodowy misz-masz będzie funkcjonował na boisku? Przekonamy się wieczorem!

Dodajmy jeszcze, że Śląsk potwierdził przedłużenie umowy ze sponsorem – firmą bukmacherską STS. Warunków finansowych nie ujawniono. Warto przypomnieć natomiast, że WKS będzie promował na strojach zawodników igrzyska World Games 2017. Dostanie za to od miasta 800 tysięcy złotych.

Zostaw komentarz