Radio Gra Wrocław

Śląsk Wrocław stawia na młodzież!

10 września w 16 klubach LOTTO Ekstraklasy wystartowała trzecia edycja cyklu Ekstra Talent organizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. W turniejach bierze udział wielu wychowanków klubowych akademii. Dzięki pracy akademii młodzi piłkarze przechodzą wszystkie szczeble piłkarskiego rozwoju, debiutują w pierwszej drużynie, otrzymują powołania do kadr młodzieżowych i grają w turniejach w Polsce oraz za granicą.

fot. PKr
fot. PKr

Akademia Śląska Wrocław, wyłączając drużynę rezerw, liczy czternaście grup wiekowych. Łącznie trenuje tam 270 juniorów. Od kiedy istnieje akademia, czterech zawodników trafiło do pierwszej drużyny, choć w tej liczbie nie są uwzględnieni piłkarze przebywający w zespołach juniorskich Śląska mniej niż trzy lata. W trakcie poprzedniego sezonu 13 zawodników zostało powołanych do młodzieżowych kadr Polski. Obecnie w klubie pracuje 30 trenerów, a akademia korzysta z obiektów miejskich. Aktualnie klub dysponuje dwiema płytami naturalnymi, choć planowana jest inwestycja w rozbudowę centrum treningowego. Budżet akademii wynosi 2,37 mln zł.

akademia_01_2109

Mówi Tomasz Horwat – dyrektor Akademii Śląska Wrocław

Spory problem stanowi baza treningowa akademii.

akademia_02_2109

Ważny jest plan treningowy.

akademia_03_2109

W planach jest budowa „Centrum Oporowska”, która skupi całą bazę w jednym miejscu.

akademia_04_2109

Kiedy powstanie projekt Centrum Oporowska?

akademia_05_2109

Juniorzy Śląska odnoszą sukcesy.

akademia_06_2109

Klub otworzył kilka klas pod swoją egidą w podstawówkach.

akademia_07_2109

Juniorzy Śląska Wrocław mają szanse na sprawdzenie swoich sił również na boiskach europejskich.

180921_02

Piotr Krejner
Piotr Krejner