Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław zremisował z Cracovią w meczu Ekstraklasy

Facebook

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali 1-1 z Cracovią w spotkaniu szóstej kolejki Ekstraklasy.   Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Na gola Patryka Makucha dla Cracovii odpowiedział tuż przed przerwą Adrian Łyszczarz. Przed rozpoczęciem meczu we Wrocławiu zaczął mocno padać deszcz, co miało później wpływ na poczynania zawodników na boisku. Piłkarze się ślizgali, podobnie jak piłka, co nie […]

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali 1-1 z Cracovią w spotkaniu szóstej kolejki Ekstraklasy.

Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Na gola Patryka Makucha dla Cracovii odpowiedział tuż przed przerwą Adrian Łyszczarz.

Przed rozpoczęciem meczu we Wrocławiu zaczął mocno padać deszcz, co miało później wpływ na poczynania zawodników na boisku. Piłkarze się ślizgali, podobnie jak piłka, co nie ułatwiało gry. Szybciej do nietypowych warunków dostosowali się gospodarze i pierwsi zagrozili bramce rywali. Po długim podaniu za plecy Cracovii w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Łyszczarz, ale posłał piłkę nad bramką.

W kolejnych fragmentach dużo było walki w środku pola, a mało sytuacji bramkowych. Gospodarze starali się zepchnąć rywali w pole karne, ale w ich poczynaniach za mało było ruchu, wyjść na czystą pozycję i przyjezdni bez problemu radzili sobie w defensywie. Sama Cracovia nie zamierzała tylko bronić korzystnego wyniku i szukała drugiego gola w szybkim ataku. Dobra okazję miał Takuto Oshima, lecz nie trafił do siatki. Kilka chwil wcześniej dogodną szansę do doprowadzenie do remisu miał Erik Exposito, ale jego strzał i dobitkę zdołał odbić Karol Niemczycki.

Przez 45 minut gry była to najlepsza okazja dla Śląska i wydawało się, że do przerwy będzie 0-1. Ale w doliczonym czasie gry Victor Garcia doskonale dośrodkował do zupełnie niepilnowanego Łyszczarza, a ten huknął na bliższy słupek i było 1-1.

Później jeszcze zakotłowało się pod jedną bramką oraz drugą po rzutach rożnych i na tym piłkarskie emocje się skończyły. Temperaturę podnosił bardziej sędzia, po decyzjach którego piłkarze raz jednej drużyny mieli pretensje, a za chwilę drugiej.

Wynik się już nie zmienił i zespoły dopisały sobie po punkcie.

Śląsk Wrocław – Cracovia 1-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Patryk Makuch (15), 1-1 Adrian Łyszczarz (45+2).

Żółte kartki – Śląsk Wrocław: Patryk Janasik, Michał Szromnik; Cracovia: Michał Siplak, Cornel Rapa.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 9 632.

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Patryk Janasik, Konrad Poprawa, Daniel Leo Gretarsson, Victor Garcia – Piotr Samiec-Talar (57. Dennis Jastrzembski), Petr Schwarz, Patrick Olsen, Adrian Łyszczarz (85. Sebastian Bergier), John Yeboah (85. Javier Hyjek) – Erik Exposito

Cracovia: Karol Niemczycki – Virgil Ghita, Matej Rodin, Michał Siplak – Cornel Rapa, Takuto Oshima, Mathias Hebo Rasmussen (61. Jewhen Konoplianka), Kamil Pestka (29. Florian Loshaj) – Karol Knap (75. Filip Balaj), Patryk Makuch, Benjamin Kallman (75. Michał Rakoczy).