Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śledztwo ws. gali PunchDown. Waluś w stanie krytycznym

Facebook

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie piątkowej gali Punchdown we Wrocławiu. Jeden z zawodników cały czas jest w stanie krytycznym. Co będą sprawdzać śledczy?

Legalność tego wydarzenia oraz czy organizatorzy zachowali procedury bezpieczeństwa. Będą oni przesłuchiwani. Zabezpieczany jest monitoring i nagranie z karetki. Trzeba też ustalić czy Punchdown – czyli policzkowanie się – w ogóle jest sportem… Śledztwo wszczęto z urzędu. – Dotyczy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówiła prokurator Małgorzata Dziewońska, rzecznik prasowa prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Przypomnę – podczas gali… został znkautowany strongman Artur Waluś Walczak. Trafił do szpitala. Jego stan jest krytyczny.

Po gali ogranizatorzy wydali oświadczenie… O czym jest w nim mowa?

Że natychmiastowo zareagowali obecni na miejscu ratownicy medyczni, którzy przenieśli Artura w bezpieczne miejsce, w którym otrzymał pomoc doraźną i został poddany dalszej ocenie medycznej. Napisano również, że zawodnik zachowywał przytomność, ale zaobserwowane przez ratowników niepokojące symptomy neurologiczne skłoniły do wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego, co jak podkreślono niezwłocznie uczyniono. Z kolei raper i zawodnik MMA – Piotr Witczak zarzucił organizatorom, że jego przyjaciel Artur Walczak leżał nieprzytomny i miał przez 30 minut czekać na karetkę pogotowia.

Paweł Pyclik

Paweł Pyclik

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023