Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Słodka wystawa Wrocławskiego Kolejkowa

Facebook

We wrocławskim Kolejkowie czuć już zapach świąt. Wszystko za sprawą otwartego dziś Miasta z Piernika. Ma powierzchnię 100 metrów kwadratowych. To największa tego typu kolejowa, jadalna makieta świąteczna w Polsce.

/fb. kolejkowo

Święta Bożego Narodzenia można już poczuć we wrocławskim Kolejkowie. Wszystko dlatego, że dzisiaj otwarto tam Miasto z Piernika. Ma ono powierzchnię 100 metrów kwadratowych i jest to największa tego typu kolejowa, jadalna makieta świąteczna w Polsce.

W tym roku Miasto z Piernika we Wrocławiu otwarte jest już po raz drugi i jest prawie dwa razy większe. Dobudowano nowe kamienice, odzwierciedlono wrocławskie zoo wraz ze zwierzętami i postawiono chatkę na kurzej łapce, a wszystkie elementy ozdobiono słodkim, kolorowym lukrem. Jedyna tego typu na świecie piernikowa makieta powstawała przez kilka miesięcy i również tym razem można oglądać wystawę z efektem dnia i nocy.

/fb. kolejkowo

/fb. kolejkowo

Zużyliśmy 1,5 tony ciasta piernikowego, prawie 300 kg lukru, kilkaset jajek. Jest ratusz z piernika i w tym roku też rozszerzyliśmy o wrocławskie zoo – powiedział Jakub Paczyński, prezes Kolejkowa.

Po raz pierwszy również wśród pierników zamieszkają cukrowe figurki inspirowane klasycznymi baśniami spod ręki Mistrzyni Świata i Polski w dekoracji tortów. W chatce na kurzej łapce mieszka Baba Jaga, a w korzennym lesie zgubili się Jaś i Małgosia.  Słodka, roztaczająca zapach cynamonu i imbiru makieta będzie nie lada gratką zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Figurki zostały ręcznie wymodelowane z masy cukrowej. Wszystkie detale od stóp do głów namalowałam jadalnymi barwnikami i lukrem królewskim. Każda z figurek to nie tylko wiele godzin pracy, ale i mnóstwo włożonego w nie serca i cierpliwości. Słodkie postacie świetnie odnajdują się w otoczeniu korzennych pierników tworząc unikatowy baśniowy świat – mówi Jowita Woszczyńska, która zdobyła Mistrzostwo Polski w Dekorowaniu Tortów Expo Sweet 2017 i 2019 oraz Mistrzostwo Świata w Dekoracji Tortów Cake Designers World Championships FIPGC Milano 2019.

Piernikowe miasto można odwiedzać do końca lutego. Kolejkowo znajduje się w Sky Tower i czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta.

/fb. kolejkowo

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj