Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Smog na mapie w portalu NaszePowietrze

Facebook

Gdzie powietrze będzie najbardziej zanieczyszczone w regionie, którędy przemieszczać się będą chmury pyłu i o której godzinie będziemy mogli spokojnie wyjść z domu, nie narażając swojego gardła i płuc – od teraz odpowiedzi na te pytania można poznać dzięki prostej w obsłudze stronie WWW i aplikacji na komórki.

Nowo otwarty portal NaszePowietrze  udostępnia nam mapę całego Dolnego Śląska z dokładnymi prognozami: gdzie powietrze będzie czystsze, a gdzie – gorsze. Dane są dostępne na najbliższe 72 godziny. Możemy wybrać konkretną porę i określone miejsce w regionie, by otrzymać na przykład wykres jak w tym właśnie miejscu będzie zmieniał się poziom groźnych pyłów zawieszonych, dwutlenku siarki czy tlenku węgla. Możemy także, używając przycisków ze strzałkami, prześledzić, jak ilość zanieczyszczeń będzie zmieniała się w czasie.

Program przygotowali naukowcy z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest on dostępna albo z poziomu strony WWW, albo jako aplikacja na komórki pod nazwą „Nasze Powietrze”.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, to link do mapy znajdziecie TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj