Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nie przeniesie się do budynku przy ul. Trzebnickiej

Facebook

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 we Wrocławiu nie przeniesie się do budynku przy ul. Trzebnickiej. Taką decyzją podjęło miasto wobec propozycji wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego. Przypomnijmy, że 21 lutego radni przyjęli uchwałę, która mówi o likwidacji ośrodka.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Mówi, Renata Granowska – wiceprezydent Wrocławia

Propozycja dzierżawy budynku przy ulicy Trzebnickiej wpłynęła od wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego. Miasto nie przyjmuje tej propozycji tłumacząc, że obiekt nie jest przystosowany dla dzieci z niepełnosprawnościami. Docenia jednak zaangażowanie wicemarszałka i proponuje mu przejęcie od miasta prowadzenia ośrodka…

Od września szkoła dla niepełnosprawnych dzieci będzie prowadzona przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M. Lutra. Obecnie miasto dzierżawi pomieszczenia na działalność SOSW nr 1 od fundacji. Przeciw takiemu rozwiązaniu protestowali rodzice uczniów oraz nauczyciele.

Minister Zalewska podtrzymuje negatywną opinię kuratora oświaty dotyczącą zamknięcia ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Lutra. Magistrat zapowiedział, że jeśli takie będzie ostateczne stanowisko pani minister – sprawa zakończy się w sądzie.

Jak informuje wiceprezydent Granowska, cały czas są prowadzone rozmowy z rodzicami i coraz więcej z nich deklaruje, że ich dzieci pozostaną w ośrodku przy ul. Lutra. W planach są kolejne spotkania z rodzicami przy udziale mediatora.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj