Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Spektakl „Szewców” w Teatrze Polskim. Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Stanisława Melskiego

Facebook

Już w sobotę 11 lutego o godzinie 19:00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu na Dużej Scenie odbędzie się spektakl Szewców Stanisława Ignacego Witkiewicza. Podczas wydarzenia świętowany będzie również jubileusz 45-lecia pracy artystycznej aktora i reżysera Stanisława Melskiego.

/fot. fb. Teatr Polski we Wrocławiu

Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej

Stanisław Melski jest absolwentem Studium Aktorskiego przy Teatrze Polskim we Wrocławiu (1980). W zespole artystycznym wrocławskiego Teatru Polskiego od roku 1978 – z przerwą na sezon 1980/1981, kiedy znalazł się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

W latach stanu wojennego i później występował w opozycyjnym teatrze NST (Nie Samym Teatrem) z Wrocławia. Współpracował jako aktor z Ośrodkiem Teatru Otwartego Kalambur we Wrocławiu, Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Wrocławskim Teatrem Komedia i Teatrem Małym we Wrocławiu.

Występował także w licznych spektaklach Teatru Telewizji, filmach i serialach. Jego profesjonalnym debiutem reżyserskim było Tango Sławomira Mrożka w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu (2003), gdzie zagrał również rolę Edka.

W marcu 2008 roku na podstawie Tanga złożył w Warszawie egzamin reżyserski i uzyskał tytuł reżysera teatralnego.

Wystawił kilkanaście spektakli w Polsce i za granicą – najważniejsze z nich to między innymi Szewczyny według Szewców S.I. Witkiewicza w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu (2005), Piaskownica Michała Walczaka w ramach Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora (2010) oraz Emigranci S. Mrożka w Teatrze Małym we Wrocławiu (2011).

Gość specjalny na jubileusz 45-lecia pracy artystycznej

Premiera spektaklu miała miejsce 28 października 2022 roku. Gościem specjalnym uroczystości jubileuszowych będzie reżyser pamiętnych wrocławskich Szewców z Teatru Kalambur z 1965 roku Włodzimierz Herman.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023