Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Spór na Gajowicach. Wycinają drzewa pod budowę parkingu

Facebook

Aktywiści z wrocławskich Gajowic zapowiadają walkę o zieleń, jaka ma zostać usunięta na potrzeby parkingu. Argumentują, że w wielu europejskich miastach mieszkanie w śródmieściu to przywilej dzięki, któremu ma się wszędzie blisko, a ze względu na starą zabudowę mieszkańcy powinni korzystać głównie z komunikacji miejskiej.

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas Marek Kozioł jeden z mieszkańców osiedla Gajowice

Aktywista uważa, że spółdzielnia powinna przeprowadzić w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami.

Okazuje się jednak, że budowa parkingu mogła zostać zainicjowana przez grupę mieszkańców, którym doskwiera brak miejsc parkingowych. Zapytaliśmy o to Ryszarda Kesslera, przewodniczącego rady osiedla.

Zapytaliśmy też dlaczego rada osiedla przyłącza się do sprzeciwu wobec budowy parkingu.

Dariusz Podroużek, dyrektor spółdzielni „Metalowiec” zaznacza, że budowę parkingu zaplanowano w odpowiedzi na pisemne prośby mieszkańców.

Dyrekcja spółdzielni zaznacza też, że topole i klony rosnące przy ul. Pretficza zostaną zastąpione nasadzeniami kompensacyjnymi.

Członkowie inicjatywy „Aktywni na Gajowicach” skierują do spółdzielni oficjalny wniosek w celu poznania listy osób, które ustanowiły ten Plan Zagospodarowania Terenu, a następnie ją opublikują. Zaznaczają też, że przypadku braku rozważą pozew grupowy przeciwko Spółdzielni Metalowiec.

 

Kamil Kuchta

 

fot.: Aktywnie na Gajowicach 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022