Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sportowe osiedla – cykl festynów rekreacyjnych dla mieszkańców Wrocławia

Facebook

Już 28. sierpnia Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław razem ze Stowarzyszeniem Osiedla dla Wrocławia ruszają z cyklem imprez rekreacyjnych na terenach obiektów sportowych i parkowych pod nazwą „Sportowe osiedla”. W każdy weekend do końca września na terenie poniżej wymienionych osiedli miasta odbędą się wydarzenia przeznaczone dla ich mieszkańców. Ich celem jest nie tylko aktywizacja wszystkich osób zamieszkujących poszczególne części Wrocławia (od najmłodszych do seniorów), ale i integracja lokalnych społeczności.

Wśród przewidzianych atrakcji można wyróżnić między innymi: warsztaty sportowe, strefę rekreacyjną, warsztaty plastyczne, strefę gastronomiczną, „dmuchańce” dla dzieci. Podczas części imprez zaplanowane są także dodatkowe zajęcia zapewnione przez partnerów akcji: Ekosystem Sp. z o. o. (warsztaty edukacyjne, rozwiązywanie krzyżówek, gry planszowe, logiczne, samochód SZOP do zbierania odpadów problemowych, prezentacja śmieciarki), Policję (znakowanie rowerów, prezentacja radiowozu od wewnątrz), harcerzy (warsztaty strzeleckie, tor przeszkód), lokalne kluby sportowe.

Harmonogram wydarzeń:

28.08.21 – Szczepin: Spartan, ul. Lubińska 53,

29.08.21 – Brochów: Boisko MCS, ul. Wiaduktowa 5,

04.09.21 – Oporów: Kąpielisko MCS, ul. Harcerska 25,

05.09.21 – Gaj: Boisko MCS, ul. Orzechowa 62,

12.09.21 – Gądów / Popowice: Stadion MCS, ul. Lotnicza 72,

18.09.21 – Lipa Piotrowska: plac zabaw ul. Tymiankowa 3 (teren Biblioteki Miejskiej, Filia nr 15),

19.09.21 – Nowy Dwór: Park Tysiąclecia, start trasy biegowej, wjazd od ul. Granicznej,

25.09.21 – Ligota / Poświętne: teren zielony obok siedziby Rady Osiedla ul. Kamieńskiego 190d,

26.09.21 – Jerzmanowo: świetlica w siedzibie RO Jerzmanowo ul. Jerzmanowska 102

Wstęp na festyny oraz korzystanie z atrakcji będą bezpłatne. Imprezy potrwają od godziny 11:00 do 18:00. Dodatkowe informacje sukcesywnie pojawiają się w mediach społecznościowych Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław i Osiedli dla Wrocławia. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w Sportowych osiedlach! MCS Wrocław i Osiedla dla Wrocławia są również otwarte na propozycje dodatkowych atrakcji – kluby sportowe, lokalne stowarzyszenia i aktywistów zachęcamy do zgłoszeń pod adresem e-mail pawel.szwed@mcs.wroc.pl.

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj