Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sportowe podsumowanie weekendu The World Games

Facebook

Osiem medali i trzynaste miejsce w klasyfikacji łącznej - oto bilans reprezentacji Polski po pierwszym weekendzie na The World Games we Wrocławiu. Były wzloty i upadki, nie obyło się również bez problemów z pogodą.

Biało Czerwoni zdobyli cztery medale w sportowym ratownictwie wodnym. Dwa brązowe i jeden srebrny wywalczyły nasze sztafety, jedno srebro powędrowało do Alicji Tchórz, która rywalizowała w konkurencji dwustu metrów z przeszkodami.

Powiodło się także naszym zawodnikom sumo – Pawłowi Wojdzie i Magdalenie Macios, którzy przywiozą z igrzysk dwa brązowe medale. Niedziela była udana dla paralotniarzy Wojciecha Bogdala i Marcina Bernata, którzy zdobyli odpowiednio złoto i brąz.

Niestety nie obyło się bez problemów, które sprawiła przechodząca przez Wrocław nawałnica. Ulewne deszcze i silny wiatr zmusiły organizatorów do przełożenia niektórych spotkań. Odwołano mecz Polska – USA w Ultimate Frisbee oraz zmagania w bulach raffa i lyonnaise na Pergoli.

Z kolei dzisiaj do akcji wkroczą zawodnicy trójboju siłowego, którzy powalczą o medale w Narodowym Forum Muzyki. Emocje czekają również fanów futbolu amerykańskiego: o godzinie 13:00 na Stadionie Olimpijskim Polska zagra z USA o brązowy medal imprezy. O 19:00 w wielkim finale Francja zmierzy się z Niemcami.