StartSport

Sportowe podsumowanie weekendu we Wrocławiu

Zawodnik KKT Wrocław Łukasz Kubot, grający w parze z Marcelo Melo, zwyciężył w turnieju debla na kortach Wimbledonu. W finale polsko-brazylijski duet uporał się w pięciu setach z Austriakiem Oliverem Marachem i Chorwatem Mate Pavićem. Kubot zwyciężył w tym wielkoszlemowym turnieju jako pierwszy Polak w historii.

Umiarkowanie zadowoleni mogą być także żużlowcy Sparty Wrocław, którzy umocnili się na prowadzeniu w Ekstralidze. W niedzielę zremisowali na wyjeździe z ROW-em Rybnik 45:45, powiększając przewagę nad drugą w tabeli Stalą Gorzów do dwóch punktów.

Inauguracji nowego sezonu Ekstraklasy nie będą dobrze wspominać piłkarze Śląska Wrocław. W cieniu zamieszania związanego z prywatyzacją klubu, WKS przegrał na wyjeździe z Arką Gdynia 0-2 i od razu wylądował w strefie spadkowej. Szansa na rehabilitację dla piłkarzy Śląska nadarzy się za tydzień w poniedziałek. Czeka ich derbowy pojedynek w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Z kolei pierwszy mecz na stadionie Wrocław rozegrają w piątek 28-go lipca.

Zostaw komentarz