Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sprawdź trasę PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

Facebook

Już tylko miesiąc pozostał do piątej edycji PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Organizatorzy zaprezentowali trasę o długości 21 kilometrów, którą 17 czerwca pobiegnie 11 tysięcy osób.

pol.wroclawmaraton.pl

Pięć mostów, jeden historyczny stadion, a także perełki wrocławskiej architektury – to wszystko będzie można zobaczyć, biegnąć w PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Biegacze wystartują i zakończą bieg na Stadionie Olimpijskim, a w międzyczasie dwukrotnie przebiegną mostem Grunwaldzkim. Pojawią się również między innymi na Ślężnej, Wiśniowej, Powstańców Śląskich, Podwalu, Wyszyńskiego i Oławskiej.

Po drodze będą mogli zobaczyć chociażby budynki Dworca Głównego i Panoramy Racławickiej, Ostrów Tumski, a także gmach Muzeum Narodowego. Na trasie czas biegaczom umili muzyka filmowa, wspomogą ich również punkty nawadniania. Z kolei na mecie na Stadionie Olimpijskim będzie na nich czekać kino plenerowe.

Całość trasy zostanie zamknięta dla ruchu kołowego około godziny przez biegiem.

Dokładna trasa:

11 000 półmaratończyków przemierzy Wrocław od bramy głównej Stadionu Olimpijskiego, przez plac i most Grunwaldzki, następnie na południe – przez ulice: Małachowskiego, Ślężną, aleję Wiśniową, znów na północ ulicą Powstańców Śląskich, później Piłsudskiego, Podwalem, Ruską, Grodzką przez most Piaskowy i Młyński, ulicą Sienkiewicza, Wyszyńskiego, mostem Pokoju, Purkyniego, Frycza-Modrzewskiego, Kraińskiego, Św. Katarzyny, Oławską, znów mostem Grunwaldzkim, Wybrzeżem Wyspiańskiego, ulicą Norwida i z powrotem przez most Szczytnicki i aleję Różyckiego do wielkiego finiszu przed trybuną wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj