Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sprawdzamy jak będzie wyglądała nauka na wrocławskich uczelniach

Facebook

Oficjalnie 1 października rozpoczyna się rok akademicki 2020/2021. Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia omówiło już sposób prowadzenia zajęć w semestrze zimowym. Wszyscy zgodnie przyznali, że każda z uczelni musi w sposób indywidualny podejść do realizacji dydaktyki ze względu na specyfikę studiów. Stąd nie mogło być przyjęte jedno kryterium dla wszystkich uczelni.

źródło: pexels

Na Politechnice Wrocławskie zgodnie z informacją podaną przez rektora system będzie mieszany…

I jak dodaje Michał Ciepielski z biura prasowego PWr – wynika to choćby z tego, że studenci ostatnich semestrów i doktoranci muszą przygotować swoje prace i potrzebują dostępu do laboratoriów. O formie prowadzenia zajęć na poszczególnych kierunkach i latach studiów będą decydować dziekani.

Uniwersytet Wrocławski również zapowiada, że na uczelni obowiązywał będzie system mieszany, a dokładnie będą możliwe 3 formy zajęć…

I jak dodaje Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka UWr – szczegółowe informacje studenci poznają 15 września w przypadku semestru zimowego oraz 1 lutego w przypadku semestru letniego. Warto również dodać, że uczelnia organizuje dobrowolne, bezpłatne szczepienia przeciwko grypie, z których skorzystać mogą studenci, doktoranci oraz pracownicy uczelni.

Akademia Wychowania Fizycznego to uczelnia, na której wiele zajęć odbywa się w bezpośrednim kontakcie z innymi. Jak zatem ta nauka będzie wyglądała w tym przypadku?

Mówi Ireneusz Cichy, prorektor do spraw organizacyjnych i współpracy z otoczeniem.

Uniwersytet Przyrodniczy również zdecydował się na prowadzenie zajęć w formie hybrydowej…

Tłumaczy Jolanta Cianciara, rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego. Mowa tu między innymi o mniejszych grupach, których plany będą ułożone tak, aby studenci się nie gromadzili. Jedyna uczelnia, która wszystkie zajęcia będzie prowadziła w trybie zdalnym to Uniwersytet Ekonomiczny. Wyjątkiem będą zajęcia w specjalistycznych laboratoriach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, który ma wielodyscyplinowy charakter.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021