Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sprzedawali samochody, których nie było. Oszukali klientów na 6 mln złotych

Facebook

Mieli sprowadzać dla swoich klientów poleasingowe auta. Samochody nigdy jednak nie trafiały do nowych właścicieli. Przed Sądem Okręgowym ruszył proces grupy przestępczej, która dokonała oszustw na wielką skalę. Wyłudzili co najmniej 6 mln złotych, a ofiarami padło 45 różnych osób i firm.

Mówi prokurator Tomasz Krzesiewicz:

Ale są też inne, poważne zarzuty:

– dodaje.

 

Na ławie oskarżonych zasiadło 9 osób:

Na szefach grupy ciążyły bardzo poważne zarzuty w innych sprawach:

– wyjaśnia prokurator. Część oskarżonych spoza kierownictwa grupy twierdzi, że nie mieli pojęcia o tym, że „biznes” w którym znaleźli zatrudnienie jest nielegalny. „Byliśmy przekonani, że samochody trafiały do nowych właścicieli, a gdy zauważyliśmy, że firma nie jest rzetelna – rezygnowaliśmy”, tłumaczyli. Zaprzeczył temu jednak jeden z szefów grupy, Rafał Ł.

 

Mechanizm oszustwa nie należał do wyrafinowanych:

– mówi prokurator Tomasz Krzesiewicz i dodaje: niektórzy pokrzywdzeni zostali oszukani na kwoty przekraczające 200 tys. złotych. Za takie przestępstwa normalnie grozi od roku do 10 lat więzienia. Wszystkie zarzuty w tej sprawie są jednak postawione w związku z działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej. Zagrożenie karą rośnie więc tu do 15 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj