Radio Gra Wrocław

Stacja Dialog na Dworcu Głównym we Wrocławiu

W hali Dworca Głównego powstała “Stacja Dialog” – kawiarnia, przestrzeń wystawowa, a także biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ta największa katolicka organizacja pozarządowa ma swoje placówki na całym świecie, w tym także w innych polskich miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań.

O działalności stowarzyszenia opowiedział nam dyrektor biura ks. Andrzej Paś.

Częścią działalności stowarzyszenia jest zbiórka pieniędzy m.in. dla ofiar wojny domowej w Syrii.

Ks. Andrzej Paś zaznacza także, że Stacja Dialog ma być miejscem, w którym pokazuje się kościół katolicki z perspektywy zwykłego człowieka.

Stowarzyszenie zajmuje się m.in. monitorowaniem i udzielaniem pomocy prześladowanym chrześcijanom. Jak poważny jest to problem spróbował nam wyjaśnić jeden z członków organizacji, Maciej Cisło.

W Stacji Dialog prezentowane będą wystawy czasowe, ale także odbywać się będą wykłady i panele dyskusyjne. Przedstawiciele stowarzyszenia zapewniają, że nie będą bać się trudnych tematów związanych z działalnością kościoła.

W ramach kampanii „Chleb dla Syrii” obok biura stowarzyszenia stanął specjalny ofiaromat, dzięki któremu zbierane są środki dla ofiar wojny w Syrii.