Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Stanowisko episkopatu w sprawie szczepionek: co sądzi o tym prof. Leszek Szenborn?

Facebook

W środę 14 kwietnia polski episkopat wydał oświadczenie dotyczące szczepionek AstraZeneca oraz Johnson&Johnson. W komunikacie czytamy, że “technologia produkcji szczepionek tych firm budzi poważny sprzeciw moralny, jednak w przypadku braku wyboru wierni mogą z nich korzystać”. Stanowisko to wywołało wiele kontrowersji - w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy na ten temat - dlatego o zdanie na ten temat zapytaliśmy prof. Leszka Szenborna, kierownika Katedry i Kliniką Pediatrii i Chorób Infekcyjnych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Wątpliwości Kościoła budzi wykorzystanie linii komórkowych powstałych z płodów poddanych aborcji w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych.

Ekspert zaznacza, że Kościół nie pierwszy raz wyraża stanowisko w sprawie szczepionek produkowanych tą metodą. Uważa też, że najważniejsze jest to, że episkopat nie potępia korzystania z tych preparatów.

Profesor ma nadzieję, że komunikat nie zostanie wykorzystany przez przeciwników szczepień.

Na dzisiejszym etapie stworzenie możliwości wyboru szczepionek jest niemożliwe – tak sytuację ocenił pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj