StartWiadomości Wiadomości dnia

Statystyki dotyczące alkoholizmu są zatrważające. Powstała specjalna aplikacja wspierająca trzeźwość

W Radiu GRA wciąż apelujemy o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu. Pomóc w zachowaniu trzeźwości może darmowa aplikacja: „Nie piję, nie Biorę – Anioł Stróż”. Po zainstalowaniu jej na telefon lub tablet wysyła do swojego odbiorcy trzy powiadomienia dziennie:

– wyjaśnia Łukasz Gawroński, pomysłodawca pierwszego tego typu oprogramowania w Polsce. 12 kroków i 12 Tradycji, w aplikacji „Anioł Stróż” znajduje się zbiór zaleceń dla osoby uzależnionej, które systematycznie stosowane mają pomóc wyzwolić się z nałogu: narkotyków, alkoholu, dopalaczy, pornografii czy hazardu. Aplikacja posiada też tzw. system medalowy:

Jedną z funkcji, którą udostępnia aplikacja „Anioł Stróż” jest kalendarz trzeźwości… jak podkreśla Łukasz Gawroński, granica między okazjonalnym spożywaniem alkoholu a alkoholizmem jest bardzo cienka:

Z darmowego oprogramowania korzysta coraz więcej osób nie tylko w Polsce. „Anioł Stróż” cieszy się coraz większą popularnością także za granicą m.in. w USA, Chinach, Japonii, Brazylii, Wielkiej Brytanii.

Zostaw komentarz