Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Statystyki dotyczące alkoholizmu są zatrważające. Powstała specjalna aplikacja wspierająca trzeźwość

Facebook

Według ostatnich badań blisko 12 procent dorosłych Polaków nadużywa alkoholu. Statystyki są coraz bardziej zatrważające, także jeśli chodzi o stosowanie dopalaczy. Policyjne informacje pełne są danych o nietrzeźwych kierowcach.

W Radiu GRA wciąż apelujemy o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu. Pomóc w zachowaniu trzeźwości może darmowa aplikacja: „Nie piję, nie Biorę – Anioł Stróż”. Po zainstalowaniu jej na telefon lub tablet wysyła do swojego odbiorcy trzy powiadomienia dziennie:

– wyjaśnia Łukasz Gawroński, pomysłodawca pierwszego tego typu oprogramowania w Polsce. 12 kroków i 12 Tradycji, w aplikacji „Anioł Stróż” znajduje się zbiór zaleceń dla osoby uzależnionej, które systematycznie stosowane mają pomóc wyzwolić się z nałogu: narkotyków, alkoholu, dopalaczy, pornografii czy hazardu. Aplikacja posiada też tzw. system medalowy:

Jedną z funkcji, którą udostępnia aplikacja „Anioł Stróż” jest kalendarz trzeźwości… jak podkreśla Łukasz Gawroński, granica między okazjonalnym spożywaniem alkoholu a alkoholizmem jest bardzo cienka:

Z darmowego oprogramowania korzysta coraz więcej osób nie tylko w Polsce. „Anioł Stróż” cieszy się coraz większą popularnością także za granicą m.in. w USA, Chinach, Japonii, Brazylii, Wielkiej Brytanii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj