Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Straż Graniczna zatrzymała 60 latka. Oszukał Skarb państwa na 281 milionów złotych

Facebook

W piątek 17 listopada funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej, który czerpał zyski z wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych.

straż graniczna

Prowadzone śledztwo doprowadziło do zatrzymania 60-letniego Polaka, który od ponad rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

/informacja prasowa

Według śledczych przestępcza działalność 60-latka, polegająca na nielegalnym imporcie z Niemiec i Austrii  wyrobów tytoniowych i ich dalszej odsprzedaży na terytorium Polski, naraziła Skarb Państwa na straty uszczuplenie należności publicznej w zakresie podatku VAT i podatku akcyzowego w łącznej wysokości  blisko 281 milionów złotych.

/informacja prasowa

Ponadto, podejrzanemu zarzucono udział w praniu brudnych pieniędzy uzyskanych z nielegalnych źródeł i służących do finansowania nielegalnej działalności w łącznej wysokości co najmniej 1 317 765 euro.

/informacja prasowa

Sąd Rejonowy Katowice Wschód zastosował wobec 60-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

/informacja prasowa

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dystrybucją nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz za pranie brudnych pieniędzy grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

/informacja prasowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023