Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Strażacy musieli na piechotę biec do ofiary wypadku na A4. Przez kierowców ciężarówek [ZOBACZ WIDEO]

Facebook

Wciąż duże problemy z zachowaniem kierowców na autostradzie A4, którzy nie przepuszczają na drodze służb ratunkowych. Mimo apeli w ramach akcji „Korytarz Życia – Włącz Myślenie” strażacy z OSP w Czernej musieli na piechotę biec do ofiary tragicznego wypadku. Ku przestrodze opublikowali na facebooku film z dojazdu do interwencji. Obejrzał go nasz reporter, Damian Zdancewicz:

https://www.facebook.com/korytarzzycia/
https://www.facebook.com/korytarzzycia/

Nagranie trwa 7 minut. Widzimy na nim, jak wóz strażacki próbuje przecisnąć się między autami na drodze A4. Są odcinki, gdzie korytarz między rzędami aut stojących w korku jest idealny. Niestety, chwilę później widzimy, jak kierowcy – dopiero słysząc syrenę – nieporadnie próbują zjechać i przepuścić ratowników, co zabiera nieraz nawet kilkadziesiąt cennych sekund. Sytuacja powtarza się co chwilę.

Najgorzej jest na końcu. Ciężarówki zastawiają całą drogę. Prowadzące je osoby nie reagują na sygnały błyskowe i dźwiękowe. Na miejscu okazało się dlaczego – kierowcy wyszli z samochodów zostawiając je na środku jezdni, żeby popatrzyć sobie co konkretnie się wydarzyło.

A wydarzyła się tragedia – w wypadku śmierć poniósł trzydziestoośmiolatek. Kabina jego auta po zderzeniu z innym pojazdem w zasadzie przestała istnieć. Strażacy na miejsce zdarzenia musieli przebiec, jak sami informują, aż 400 metrów.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021