Do 15 maja można było zgłaszać w jednej z trzech ścieżek pomysły na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.
Jeżeli chodzi o poszczególne ścieżki to zgłoszono: 89 propozycji w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych, 40 projektów w ścieżce dla organizacji pozarządowych oraz 16 inicjatyw w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych.
Formuła tej edycji ze względu na epidemię była nieco bardziej elastyczna, a na czym ta elastyczność polegała?
Mówi Anna Bieliz ze Strefy Kultury Wrocław. Organizatorów cieszy fakt, iż większość pomysłów jest podzielona na dwie części. Część wstępną, organizacyjną, która odbywać miałaby się zdalnie i część, która ma już pozwolić na spotkania…
Jak informują organizatorzy pojawiło się też wiele pomysłów, które miałyby animować przestrzeń w takiej formule, która pozwoliłaby też zaangażować artystów…
Wśród organizacji pozarządowych, które złożyły swoje projekty, przede wszystkim mocny jest trend pomysłów skupionych na działaniach poświęconym dzieciom oraz młodzieży…
Co istotne w zgłoszonych projektach nie zagubił się duch współdziałania, aktywnego angażowania w proponowane działania innych mieszkańców…
Ostateczne wyniki poznamy 8 czerwca, a zwycięskie projekty mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Organizatorzy realizację projektów planują rozpocząć w miarę możliwości w lipcu, a zakończyć w listopadzie.