Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sukces młodych konstruktorów samolotów z Wrocławia!

Facebook

Waży 3,5 kg i jest w stanie podnieść ponad dwa razy cięższy od siebie ładunek. To taką maszyną młodzi konstruktorzy samolotów z Wrocławia zajęli drugie miejsce na międzynarodowych zawodach w Teksasie! Z naszych wiadomości wiecie o sukcesie, z jakim wracają zza oceanu.

W zawody „SAE Aero Design East” w Teksasie wystartowało 70 drużyn akademickich z całego świata, m.in. z Egiptu, Indii, Kanady, USA, Brazylii, Meksyku czy Chin. O jednym z modeli, z jakimi wystartowali Polacy opowiadał w Radiu Gra Jakub Radwański z Akademickiego Klubu Lotniczego:

Studenci Politechniki Wrocławskiej zdobyli najwięcej miejsc na podium w poszczególnych kategoriach. Gratulujemy.

W klasie advanced (model Lower Silesian – rozpiętość skrzydeł 3,5 m, waga 3,5 kg, udźwig ponad 12 kg) znaleźli się na drugim miejscu w prezentacji technicznej oraz na trzecim miejscu w rywalizacji na celność rzutu. W ostatecznym zestawieniu w klasie advancend Polacy zajęli drugie miejsce.

W klasie micro startowali z modelem Spirit of Kościuszko o rozpiętość skrzydeł 1,6 m, wadze 500 g i udźwig ponad 1,6 kg. W tej części zawodów byli na drugim miejscu w kategorii najcięższy podniesiony ładunek oraz na trzecim miejscu w prezentacji technicznej.

Konstruktorzy z zespołu JetStream w prestiżowych zawodach w Stanach Zjednoczonych biorą udział od ośmiu lat. Na ogół przyjeżdżali z nagrodami za swoje projekty i osiągnięcia prezentowanych modeli. Tegoroczny wynik to największy sukces wrocławian.