Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sutryk będzie kandydował. Poprą go Dutkiewicz i SLD. Nowoczesna też, ale… może się jeszcze wycofać

Facebook

To już oficjalne – szef departamentu spraw społecznych w Urzędzie Miejskim Jacek Sutryk będzie kandydował na prezydenta Wrocławia. Ma poparcie obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza i jego klubu, ale też SLD oraz… Nowoczesnej. Politycy właśnie podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Sam kandydat zadeklarował, że chciałby w dużej mierze kontynuować dotychczasową miejską politykę, duży nacisk położył też na sprawy tolerancji i walki z nacjonalizmem:

– mówił Sutryk.

 

Koalicja SLD – Dutkiewicz – .Nowoczesna jest dość szeroka. Ustępujący prezydent przyznaje, że nie brał bezpośredniego udziału w programowych rozmowach. Ale, jak twierdzi, według jego wiedzy nie były one łatwe:

Może się jednak okazać, że… to wcale nie jest finał. Kandydatem .Nowoczesnej wciąż, formalnie, pozostaje poseł Michał Jaros. Decyzja o poparciu Jacka Sutryka zapadła na szczeblu regionalnym, centrala partii musi ją jeszcze zatwierdzić:

Sam Jaros zapowiadał niedawno, że zamierza kandydować nawet bez poparcia swojej partii. Może mu jednak grozić za to usunięcie z jej szeregów.

 

Rafał Dutkiewicz wciąż natomiast liczy na do, że do koalicji przyłączy się m.in. Dolnośląski Ruch Samorządowy. Prezydent Wrocławia jest jego członkiem, jednak reszta tego stowarzyszenia popiera Jerzego Michalaka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj