Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Światowe Dni Młodzieży. Do Wrocławia może przyjechać nawet 15 tysięcy osób

Facebook

Choć centralne obchody Światowych Dni Młodzieży, zaplanowanych na lipiec, będą miały miejsce w Krakowie, to będą one poprzedzone tzw. „Dniami w Diecezjach”. Rodziny z całego kraju, w tym także z Wrocławia, będą przez pięć dni gościły uczestników krakowskiego spotkania.

Wciąż poszukiwane są osoby, które mogłyby zaprosić do siebie młodych pielgrzymów:

– mówi Małgorzata Drogosz z wrocławskiego sztabu Światowych Dni Młodzieży: Przyjęcie do siebie pielgrzymów nie wymaga wcale zaangażowania ponad ludzkie siły:

Czas pielgrzymom do południa będą organizowały parafie. W kolejnej części dnia młodzi ludzie skorzystają z oferty wrocławskiego sztabu ŚDM – będą to między innymi koncerty pod hasłem „Mercy Fest” w różnych miejscach Wrocławia, w tym na miejskim stadionie. Rodziny goszczące uczestników Dni Młodzieży będą mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach razem z nimi.
W jaki sposób zgłosić chęć przyjęcia gości z zagranicy?

– wyjaśnia Małgorzata Drogosz.

Pielgrzymi zjadą do Wrocławia 20 lipca, spędzą tu 5 dni, następne pojadą na główną część uroczystości do Krakowa. Młodych ludzi przyjmą także mniejsze miasta na terenie wrocławskiej archidiecezji, jak Jelcz, Oława czy Oleśnica. Wrocław jest jednak zdecydowanym faworytem jeżeli chodzi o liczbę zgłoszeń pielgrzymów. Pierwsze zapisy na przyjazd właśnie do stolicy Dolnego Śląska spłynęły… kilka dni po zakończeniu poprzednich Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Rio de Janeiro w 2013 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024