StartWiadomości Wiadomości dnia

Światowe Dni Młodzieży. Do Wrocławia może przyjechać nawet 15 tysięcy osób

Wciąż poszukiwane są osoby, które mogłyby zaprosić do siebie młodych pielgrzymów:

– mówi Małgorzata Drogosz z wrocławskiego sztabu Światowych Dni Młodzieży: Przyjęcie do siebie pielgrzymów nie wymaga wcale zaangażowania ponad ludzkie siły:

Czas pielgrzymom do południa będą organizowały parafie. W kolejnej części dnia młodzi ludzie skorzystają z oferty wrocławskiego sztabu ŚDM – będą to między innymi koncerty pod hasłem „Mercy Fest” w różnych miejscach Wrocławia, w tym na miejskim stadionie. Rodziny goszczące uczestników Dni Młodzieży będą mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach razem z nimi.
W jaki sposób zgłosić chęć przyjęcia gości z zagranicy?

– wyjaśnia Małgorzata Drogosz.

Pielgrzymi zjadą do Wrocławia 20 lipca, spędzą tu 5 dni, następne pojadą na główną część uroczystości do Krakowa. Młodych ludzi przyjmą także mniejsze miasta na terenie wrocławskiej archidiecezji, jak Jelcz, Oława czy Oleśnica. Wrocław jest jednak zdecydowanym faworytem jeżeli chodzi o liczbę zgłoszeń pielgrzymów. Pierwsze zapisy na przyjazd właśnie do stolicy Dolnego Śląska spłynęły… kilka dni po zakończeniu poprzednich Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Rio de Janeiro w 2013 roku.

Zostaw komentarz