Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Światowy Dzień Wody. Wrocławskie wodociągi przygotowały „ekologiczną wymianę”

Facebook

Z tej okazji dzisiaj w godz. 15-17 na pl. Solnym będzie można wymienić 7 plastikowych, zużytych butelek na jeden bidon wielokrotnego użytku wykonany z tritanu.

/materiały prasowe/MPWiK/

Rynek opakowań zużywa miliardy litrów wody. By ułatwić pierwszy krok w rezygnacji z plastiku, wrocławskie wodociągi przygotowały ekologiczną wymianę. 22 marca, w Światowym Dniu Wody na pl. Solnym można będzie otrzymać jedną ekologiczną butelkę wielokrotnego użytku, wykonaną z tritanu. To bezpieczne tworzywo sztuczne, charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością. Tritan jest przejrzysty i lekki, co sprawia, że to dobra alternatywa dla szkła. Może być stosowany w kontakcie z żywnością i napojami. Używając butelek tritanowych, masz pewność, że żadne szkodliwe substancje nie przedostają się do wody, którą pijesz.

/materiały prasowe/MPWiK/

Jak otrzymać taką butelkę?

Wystarczy 22 marca w godz. 15.00-18.00 przynieść 7 plastikowych, zużytych butelek. MPWiK ma do rozdania 1000 butelek wykonanych z tritanu. Jedna osoba może otrzymać tylko jedną tritanową butelkę. Dzięki temu z akcji będzie mogło skorzystać jak najwięcej mieszkańców. W wydarzenie włączył się Ekosystem, który nie tylko pomoże w zbiórce, ale także podzieli się wiedzą z zakresu segregacji śmieci. Zużyty plastik z kolei trafi do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis na wystawę.

/materiały prasowe/MPWiK/

 Ludzie często pytają, dlaczego zachęcamy do picia kranówki. Przecież jako monopoliści we Wrocławiu tak czy inaczej sprzedamy nasz produkt, czyli dostarczymy wodę do mieszkańców. Swoją rolę widzimy jednak znacznie szerzej niż jako „sprzedawcy wody”. Nasz produkt pobieramy ze środowiska naturalnego, dlatego czujemy dużą odpowiedzialność wobec niego, stąd właśnie misja edukacyjna. Każdy z nas, jeśli zrezygnuje z wody w plastikowych butelkach,  może „zaoszczędzić” środowisku nawet 26 kilogramów plastiku rocznie, a do tego w jego portfelu zostanie ponad 1300 zł

– zauważa Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Skalę zanieczyszczenie środowiska plastikiem zobrazuje także instalacja, która w Światowym Dniu Wody stanie na placu Solnym. W godzinach 10.00-19.00 można będzie zobaczyć paletę z 26 kilogramami zużytych, plastikowych butelek. To tyle, ile każdy z nas produkuje rocznie, jeśli codziennie kupuje 2 litry wody w butelce.

/materiały prasowe/MPWiK/

Do kranówki zachęci także beczkowóz i water truck, z którego każdy skosztuje kranówki z dodatkami. Dodatkowo do końca marca na placu Solnym można będzie oglądać wystawę opowiadającą o historii plastiku, która rozpoczyna się od dobrych intencji jego wynalazcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023