Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Świdniczanie nie mają dla siebie litości donosząc do skarbówki

Facebook

Każdego roku do skarbówki trafia około 150 donosów od „życzliwych” sąsiadów albo kogoś ze znajomych. Dlaczego donosimy? Z zazdrości, z potrzeby sprawiedliwości, a może z całkiem innego powodu?

Jak wynika z informacji przekazanych przez naczelnika Urzędu Skarbowego, każdego roku do urzędu wpływa około 150 donosów. Dotyczą one najczęściej wydawania przez sprzedawców paragonów fiskalnych lub nie wystawiania faktur. Ale nie tylko.

Świdniczanie informują też skarbówkę o niezgłoszonej działalności gospodarczej lub o zawieraniu umówi o pracę na kwotę niższą niż faktycznie jest wypłacana. Każda informacja czy to podpisana, czy też anonimowa jest weryfikowana przez pracowników tutejszego urzędu pod kątem realizacji obowiązków podatkowych przez osobę lub podmiot, którego dotyczy.

Chętnych do składania donosów jest wielu, mniej chętnych, by się pod donosem podpisać. Najczęściej składane są one anonimowo. Urzędnicy wyjaśniają, że rzadko zdarza się tak, że donosy okazują się prawdziwe. Czasem mogą być uzupełnieniem wiedzy jaką Urząd Skarbowy już posiada.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024