Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Święto Niepodległości ze Strefą Kultury Wrocław

Facebook

Animacje, warsztaty i koncert familijny – na 11 listopada szykujemy atrakcje dla całych rodzin. W tym roku imprezą organizowaną przez Miasto Wrocław z okazji Święta Niepodległości będzie WrocWalk Marathon. Idea wydarzenia to poznawanie historii miasta poprzez „spacer na medal”, który polega na odwiedzaniu miejsc niedostępnych na co dzień, ale także udział w warsztatach i akcjach specjalnych. Uczestnicy po wcześniejszym dokonaniu zapisu odbierają mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich otrzymują pieczątkę i mogą zwiedzić dane miejsce lub skorzystać z dodatkowych atrakcji. Na uczestników, którzy zbiorą wszystkie stemple, na „mecie” czeka pamiątkowy medal.

Koncert familijny

Strefa Kultury Wrocław dołącza do partnerów WrocWalk Marathonu i 11 listopada spędzi na placu Wolności. W naszym programie znalazły się głównie atrakcje dla całych rodzin, warsztaty i animacje dla dzieci.

  • O godz. 14:00 i 15.00 zapraszamy na familijny koncert w wykonaniu Wroclove Musical Choir – zespołu wokalnego wywodzącego się z Młodzieżowej Akademii Musicalowej. Absolwenci MAM po latach pracy nad warsztatem stworzyli niezależną grupę wokalną, którą prowadzi Magdalena Zawartko. Chór swobodnie porusza się w gatunkach muzyki filmowej, musicalowej, popularnej i jazzowej.

Warsztaty dla dzieci

Wśród atrakcji znajdziemy także tematyczne warsztaty m.in.: ekologiczne, plastyczne, lalkarskie i edukacyjne. Na uczestników czekają zajęcia tworzenia eko toreb i koszulek z materiałów promocyjnych wydarzeń organizowanych przez Strefę Kultury Wrocław oraz kreatywne zabawy z kolorowym filcem. Będzie okazja stworzyć własną lalkę-motankę, czyli słowiańską lalkę dobrych życzeń i miłości, wykonywaną ręcznie z materiałów naturalnych, bez przeszyć i bez użycia ostrych przedmiotów. Ze spaceru będzie można wrócić także z samodzielnie wykonanymi kompozycjami jesiennych, ziołowych herbatek prosto z łąk i pól oraz kolorowymi magnesami w kształcie zwierzaków czy robotów.

W zaaranżowanej przestrzeni będzie można otrzymać „strefowy gadżet” nawiązujący do historii Europejskiej Stolicy Kultury. Nasze działania na placu Wolności potrwają w godzinach 11:00-18:00. Więcej informacji na temat przebiegu tras i wszystkich atrakcji można znaleźć na www.wrocwalkmarathon.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022