Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Święto podwórka. Jakie atrakcje przygotowano podczas wydarzenia?

Facebook

Już po raz trzeci barwna społeczność neonowego dziedzińca przy ulicy Ruskiej 46 zaprasza na Święto Podwórka. Działające tu na co dzień organizacje kulturalne, galerie, kluby, teatry, NGO-sy i artyści między 16 a 18 czerwca zapraszają na dziesiątki bajecznie zróżnicowanych wydarzeń.

/fot. Kamil Durkacz/neony/

Co zaplanowano na trzydniowe celebracje?

Miłośników sztuki zainteresować mogą nowe prezentacje artystyczne, których premiery przypadną właśnie na Święto Podwórka. W piątek (16 czerwca) w Galerii ArtBrut od godziny 16:00 odbędzie wernisażowe popołudnie z wystawą „Bicia Ciosy”. Zbiorowa ekspozycja twórców związanych z galerią, odnosząca się do wykorzystania tekstu w sztuce art brut i outsider art. O godzinie 18 w pracowni Beaty Rojek i Patrycji Mastej (przy ulicy Ruskiej 46) odbędzie się pokaz „Jasno – Drzwi Otwarte”.

Natomiast w galerii Studio BWA Wrocław przez cały weekend będzie można oglądać przygotowaną we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultura Równości wystawę „A Brief History of Ukraine”.

O godzinie 20:30 rozpocznie się przygotowywany przez klub Surowiec Drag Queen Show, podczas którego wystąpi aż 6 fantastycznych drag performerek.

Natomiast wieczorem parkiet w Recepcji rozgrzeją dźwięki wprost z włoskich płyt winylowych – Noc Italo Disco dla wrocławskiej publiczności przygotują goście z Poznania, autorzy cyklu Italomania czyli DJ Uno Momento & DJ Gres Concrete.

W sobotę od 16:00 swoje drzwi dla odwiedzających otworzą m.in. Ognisko Kultury Plastycznej, BWA Wrocław, TIFF Center, pracownia Beaty Rojek i Patrycji Mastej czy Galeria ArtBrut.

W tym samym czasie będzie też można wziąć udział w dwóch neonowych spacerach: o losach świetlnych szyldów oraz ich odważnej typografii opowiedzą Szymon Maraszewski (oprowadzanie po angielsku, start: 15:30) i Kalina Zatorska (start: 17:00).

Zanim w sobotę neonowe podwórko wypełni muzyka, jego dziedziniec zamieni się w małe targowisko. Podczas sąsiedzkiej garażówki pod młotek trafią rozmaite publikacje i gadżety, będące owocami pracy lokalnych artystek i artystów.

Około godz. 22:00 Recepcję wypełnią Rapy Starej Szkoły – o znakomitą selekcję zadbają DJ Taśmy znany lepiej jako Daniel Drumz oraz Dejot.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie tutaj.

/Wrocławski Instytut Kultury/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj