Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sygnalizacja nie działa. I dobrze!

Facebook

Sygnalizacja świetlna na ul. Grodzkiej przy wjeździe na mosty Uniwersyteckie i Pomorskie wciąż nie działa. A wrocławianie pytają: czy tak nie może już zostać? W internecie, pod komunikatem o trwającej naprawie sygnalizacji, pojawiają się dziesiątki wpisów z opiniami, że ruch dzięki temu się… poprawił.

Podobne opinie towarzyszą przechodniom, których nasz reporter zaczepia na ulicy:

Temat podchwycili także społecznicy. Na facebookowym profilu stowarzyszenia Akcja Miasto pojawił się filmik, który pokazuje, jak dobrze w tym miejscu radzą sobie uczestnicy ruchu, gdy światła nie pracują. Zdaniem działaczki Akcji Miasto, Aleksandry Zienkiewicz, trudno na razie przesądzić, czy sygnalizacja na Grodzkiej faktycznie jest zbędna. Ale – jak przekonuje – warto się temu przyjrzeć:

Test musi jednak trwać dłużej niż tydzień, czy dwa i musi mu towarzyszyć wnikliwa obserwacja. Bo może się okazać, że sygnalizacja jest zbędna – ale tylko w niektórych porach. A np. w szczycie – jest konieczna do uniknięcia wypadków.

Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej studzi jednak optymizm. To skrzyżowanie jest bowiem bardziej kłopotliwe niż mogłoby się wydawać:

– mówi urzędniczka i dodaje: bez sygnalizacji duży problem będą mieli kierowcy wykonujący skręt w lewo oraz piesi, zza pleców których będą wyjeżdżały tramwaje skręcające z mostów Uniwersyteckich.

Nie oznacza to jednak, że Wrocław nie likwiduje sygnalizacji. Takie przypadki się zdarzają. Na przykład na skrzyżowaniu Skarbowców i Racławickiej. Światła istniały tam wiele lat temu. Zostały zdemontowane z powodu małego ruchu. Niedawno wróciły – po tym, jak ruch wzmógł się w związku z budową mostu na Ślęzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2020