Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Symulator kosztów wymiany pieca

Facebook

Symulator kosztów wymiany pieca to narzędzie pokazujące mieszkańcom, z których miejskich dopłat mogą skorzystać oraz liczące miesięczny bilans wydatków i zysków (dopłat) po wymianie pieca.

Celem narzędzia jest promocja wszystkich miejskich programów związanych ze zmianą ogrzewania: KAWKA Plus, Termo KAWKA, dopłaty do rachunków oraz zwolnienia z czynszu dla najemców komunalnych, a także zachęcenie do podjęcia decyzji o wymianie pieca poprzez odpowiedź na obawy związane ze zbyt wysokimi – późniejszymi kosztami.

– Symulator pokaże zarówno, z jakimi kosztami powinniśmy się liczyć wymieniając piec i ile ewentualnie będziemy musieli dopłacić z własnej kieszeni. Narzędzie podpowie również, w jaki sposób możemy sfinansować ewentualną różnicę, brakującą kwotę. Wreszcie podczas symulacji mieszkańcy zobaczą, ile naprawdę zyskają po wymianie pieca, w jakim czasie zwróci się inwestycja i jak bardzo zyski – w dłuższej perspektywie – przewyższą koszty – wyjaśnia Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

Symulator kosztów wymiany pieca – główne założenia i funkcje:

  • bilans zysków dla mieszkańca po wymianie kopciucha,
  • symulacja indywidualnej sytuacji mieszkańca,
  • analiza kosztów wymiany pieca i ewentualnej dopłaty z własnych środków,
  • podpowiedź, w jaki sposób sfinansować ewentualną różnicę.

Przypominamy także, że to ostatni rok najwyższych dopłat do wymiany pieca – jeżeli wrocławianie złożą kompletny i właściwie wypełniony wniosek do końca roku, mogą liczyć na nawet do 15 000 zł z programu KAWKA Plus. W kolejnych latach dotacja będzie coraz niższa: w 2022 r. 12 000 zł, w 2023 r. 10 000 zł a w 2024 r. 8 000 zł.

SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ZYSKAĆ

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022