Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

SZCZEPCIObus zaparkuje w pobliżu wrocławskich uczelni

Facebook

Mobilny punkt szczepień ponownie wyruszy na wrocławskie ulice. W najbliższych dniach SZCZEPCIObus odwiedzi uczelnie wyższe m.in. Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Medyczny.

/mat. prasowe MPK Wrocław/

Wraz z początkiem października studenci rozpoczęli kolejny rok akademicki. Chcąc ułatwić im przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19, wrocławskie MPK podjęło decyzję o umieszczeniu SZCZEPCIObusa w pobliżu uczelni.

Chcemy, aby dostęp do szczepień był łatwy. Stąd decyzja, żeby podobnie jak w minionym roku SZCZEPCIObus był dostępny w pobliży wrocławskich uczelni. W sposób szczególny myślimy o studentach, ale z mobilnego punktu szczepień jak zawsze może skorzystać każdy.

– mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

W środę SZCZEPCIObus zatrzyma się w pobliżu Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego. W czwartek w pobliżu swojej uczelni znajdą go studenci Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki. W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18. rok życia, dokument (dowód osobisty czy paszport) i… ustawić się w kolejce do autobusu. Podawane są także szczepionki Pfizer i Moderna. Można przyjąć dawkę przypominającą.

Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckieg

Środa 12 października 2022r.
10:00-13:00 – Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarsko-Stomatologiczny, ul. Krakowska
13:30-16:30 – Uniwersytet Ekonomiczny, ul. Komandorska 118-120

Czwartek 13 października 202r.
10:00-13:00 – Uniwersytet Wrocławski, Kampus Grunwaldzki wjazd od ul. Szczytnickiej
13:30-16:30 – Politechnika Wrocławska (parking przy Pasażu Studentów – od strony ul. Janiszewskiego)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj