Radio Gra Wrocław

Szczęśliwa trzynastka, czyli kolejna odsłona American Film Festival

13 festiwalowych dni na 13 edycję American Film Festival. W tym czasie blisko 200 seansów kinowych. Co czeka nas w najbliższych dniach?

/American Film Festival/

Co to?

Jest to festiwal filmowy, którego pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Festiwal skupia swoją uwagę wobec uznanych klasyków gatunkowych, jak i filmów niezależnych, mniej znanych, młodych twórców. Pokazywane są dokumenty filmy fabularne i eksperymentalne, podzielone na kilkanaście sekcji.

Plan wydarzeń, środa, 9 listopada

  • 12:45, zestaw krótkometrażówek American Shorts
  • 13:00, Wyjście jest tuż przed nami, reż. Rob Rice
  • 13:00, Urywki raju, reż. KD Davison
  • 15:30, Jethica, reż. Pete Ohs
  • 18:15, Quantum Cowboys, reż. Geoff Marslett
  • 22:00 Koncert Teoniki Rożynek (bilety na koncert dostępne są już w SPRZEDAŻY, 40 zł bilet normalny oraz 30 zł dla osób posiadających akredytację/karnet na tegoroczną edycję AFF-u), w klubokawiarni Mleczarnia.

    /Taylor Russell (left) as Maren and Timothée Chalamet (right) as Lee in BONES AND ALL, directed by Luca Guadagnino, a Metro Goldwyn Mayer Pictures film.
     Credit: Yannis Drakoulidis / Metro Goldwyn Mayer Pictures © 2022 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. All Rights Reserved.

Amercian Film Festival w twoim domu?

Do 20 listopada trwa sprzedaż pakietów online.W ramach, których uzyskamy dostęp do niemal wszystkich filmów, z wyjątkiem „Warm Blood”, który to dostępny będzie dopiero od 12 listopada. W ramach American Film Festival wszystkie filmy emitowane są w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Na wszystkie filmy dostępne na festiwalu online obowiązują limity miejsc. Filmy są dostępne bezpośrednio na stronie nowehoryzonty.pl/vod, od godziny 12:00 8 listopada do godziny 23:59 20 listopada. Aby oglądać filmy należy założyć konto w serwisie nowehoryzonty.pl lub zalogować się na już istniejące, a następnie wykupić dostęp do filmów.

Ważne informacje

LISTA FILMÓW

PEŁEN HARMONOGRAM FESTWIWALU

REKOMENDOWANE LOKALE GASTRONOMICZNE