Trwa remont DK 35. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu
Jedno z newralgicznych skrzyżowań w Świdnicy, ulicy Esperantystów z ul. Stęczyńskiego od wczoraj jest częściowo zamknięte. Kierowcy muszą przygotować się na korki i objazdy.
Jedno z newralgicznych skrzyżowań w Świdnicy, ulicy Esperantystów z ul. Stęczyńskiego od wczoraj jest częściowo zamknięte. Kierowcy muszą przygotować się na korki i objazdy.
Miasto szuka firmy, która jeszcze w te wakacje odremontuje na przedwojennej przeprawie jezdnię i torowisko. Tempo remontu mostów będzie iście ekspresowe. Niestety oznacza to, że nie uda się wykonać teraz wszystkich prac, jakie będą konieczne.
Zamknięta zostanie ulica Dyrekcyjna i Joannitów. Kierowcy pojadą objazdami, a pasażerowie tramwajów jeżdżących na Huby, Gaj, Tarnogaj i na Ślężną będą musieli przesiąść się do autobusów.
W ciągu ostatnich pięciu lat dzięki dotacjom Urzędu Marszałkowskiego stworzono lub naprawiono ponad 630 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku władze regionu mają do rozdania 23 miliony złotych na ten cel. Kto może się o nie ubiegać?
Pierwszy etap inwestycji obejmie modernizację placu Na Rozdrożu. Prace w tej części będą trwały najbliższe trzy miesiące, w tym czasie kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.
Koło Legnicy zamknięte zostanie skrzyżowanie dwóch ważnych dróg krajowych: trójki i dziewięćdziesiątki czwórki, która jest darmową alternatywą dla autostrady A4.
Ulica Szajnochy we Wrocławiu będzie wyłączona z ruchu i parkowania. W związku z organizacją imprezy w ramach ESK 2016 w środę o 6.00 rano zmieni się tam organizacja ruchu. Zakaz parkowania będzie obowiązywał do 29 maja (do północy). Na czas wyłączenia z ruchu ulicy Szajnochy ulica Psie Budy stanie się dwukierunkowa.
Na czas prac osobówki będą go omijać wahadłowo. Dla ciężarówek i autobusów drogowcy wyznaczyli dość kontrowersyjny objazd. Remontowany most znajduje się około 100 metrów od krajowej ósemki.
Na ulicy będzie mniej dziur. Do 10 maja ZDiUM będzie wykonywać naprawy cząstkowe nawierzchni na odcinku od Fiołkowej do cmentarza Grabiszyńskiego. Przez kilka najbliższych nocy będą na tym fragmencie występować utrudnienia, ale przejazd będzie możliwy.
Blisko 3 mln złotych na remont drogi prowadzącej z Dziećmorowic do Zagóra Śląskiego otrzymał Powiat Wałbrzyski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Droga ta została mocno zniszczona przez deszcze i od trzech lat nie nadaje się do użytku. Ma się to zmienić we wrześniu.
Wykonawca przystąpił już do wycinki drzew kolidujących z realizacją tej inwestycji. Prowadzone są także prace geodezyjne. Droga ma być gotowa za dwa lata. Ciężki sprzęt pojawi się na terenie inwestycji w połowie kwietnia. Właśnie wycinane są drzewa, które stoją na trasie nowej drogi. Równolegle pracują geodeci.
Za te pieniądze uda się między innymi przeprowadzić dalszy etap budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, prace nad obwodnicami Miękinii, Brzegu Dolnego, Bolesławca i Dzierżoniowa oraz przebudowę wojewódzkiej drogi numer 297 w okolicach Bolesławca.