Radio Gra Wrocław

Tajemniczy Dolny Śląsk. Gra terenowa tym razem zawita do Kłodzka

Rodzinna gra terenowa po regionie powraca w nowym sezonie. Tym razem uczestnicy będą odkrywać m.in. okolice kłodzkiej twierdzy, miejski rynek, parki i muzeum. Trwają zapisy.

/materiały prasowe/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Kłodzko, to jedno z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska z bogatą ponad 1000-letnią historią, w której swoją obecność zaznaczyli Czesi, Niemcy i Polacy. Współcześnie jest centrum turystycznym i kulturalnym Kotliny Kłodzkiej.

Każda spośród czterech poprzednich edycji gry cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego organizujemy kolejną, tym razem w Kłodzku. Bardzo nam zależy, żeby nie tylko turyści spoza regionu, ale przede wszystkim Dolnoślązacy poznawali swoje najbliższe okolice. W ten sposób stają się naturalnymi ambasadorami Dolnego Śląska. Gra to świetny sposób, aby spędzić wartościowy czas z rodziną i poznać bliżej swoją małą Ojczyznę

– mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Udział w grze jest bezpłatny, a wszystkim drużynom, które ją ukończą, wręczone zostaną dolnośląskie nagrody. Aby wziąć w udział w zabawie należy zgłosić się na adres mailowy: facebook@dolnyslask.pl, w treści wiadomości podając: nazwę drużyny, liczbę osób i wiek uczestników (minimum 1 osoba pełnoletnia). W odpowiedzi gracze otrzymają potwierdzenie zapisu oraz godzinę, o której 18 maja należy pojawić się na starcie. Start i meta gry znajdują się przy Punkcie Informacji Turystycznej, w pawilonie wejściowym do Podziemnej Trasy Turystycznej (ul. Czeska) w Kłodzku. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.

Podczas gry uczestnicy odwiedzą, m.in. okolice kłodzkiej twierdzy, miejski rynek, parki i muzeum. Pozostałe przystanki są zaszyfrowane. Uczestnicy, aby kierować się dalej będą musieli rozwiązać rymowankę.

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w nowej edycji gry terenowej, którą organizujemy w Kłodzku. To doskonała okazja do aktywnego odkrywania tajemnic tego urokliwego miasta. Naszym celem jest zachęcenie zarówno mieszkańców Dolnego Śląska, jak i turystów do poznania piękna naszego region

– mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dodatkowo podczas premiery gry terenowej reprezentanci Urzędu Miasta Kłodzko zaproszą wszystkich na rodzinny ekopiknik. Żółto-czarny namiot Dolnego Śląska, 18 maja w godzinach od 10:00 do 15:00.

/materiały prasowe/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego