Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Takiego biegu w okolicy jeszcze nie było

Facebook

To jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce. 10 września na Dolnym Śląsku biegacze będą mieli do pokonania 53-kilometrowa trasę. Ruszyły zapisy do Waligóra Run Cross. Pomimo tego, że mamy znacznie dłuższe, to Waligóra Run Cross już można zaliczyć do najtrudniejszych biegów górskich w Polsce.

53-kilometrowa trasa będzie wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych biegaczy. Przed uczestnikami do pokonania trasa wytyczona po Górach Suchych – w rejonie Głuszycy i Andrzejówki. Przeprowadzono ją większością szczytów dostępnych w okolicy. To powoduje, że suma podejść przekracza 2500 metrów. Dla mniej wprawionych dostępny będzie krótszy dystans, tak zwany Półmaraton Górski WRC Głuszyca.

Tam do pokonania jedynie 25 kilometrów. Do rywalizacji włączą się również służby ratownicze. Przed nimi Mistrzostwa o puchar naczelnika wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR. Chętni do startu w ultramaratonie, mogą już się zapisywać na stronie biegu.

W przygotowaniach do startu pomogą organizatorzy, którzy regularnie robią treningi na poszczególnych odcinkach trasy. Szczegółów szukajcie na ich fanpage na Facebooku. Tymczasem sam bieg zaplanowano na 10 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj