Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Taksówkarze zablokowali Wrocław

Facebook

Taksówkarze protestowali dziś przeciwko, ich zdaniem, nielegalnej konkurencji. Mowa o kierowcach i pasażerach, którzy korzystają z popularnej aplikacji mobilnej. Na parkingu przed urzędem wojewódzkim pojawiło się blisko sto oflagowanych taksówek. Po złożeniu petycji na ręce urzędników, taksówki bardzo powoli przejechały ulicami wokół Starego Miasta.

– W styczniu tego roku taksówkarze złożyli na ręce wojewody petycję w sprawie zmiany przepisów. Nie doczekali się odpowiedzi. Przekazaliśmy dokument jeszcze raz i tym razem oczekujemy reakcji – mówi rzecznik protestu taksówkarzy we Wrocławiu Aleksandra Woźniczka.

– Dzisiejsza akcja to dla nas wielki sukces – dodaje Aleksandra Woźniczka.

Jeżeli dzisiejszy protest nie przyniesie efektów. Będziemy walczyć dalej – zapowiadają organizatorzy akcji.

Sami kierowcy mówią wprost – to nielegalna konkurencja.

Taksówkarze protestowali nie tylko we Wrocławiu – większa akcja odbyła się między innymi w Warszawie.

**

Oświadczenie Biura Prasowego Uber:

Jako Uber chcemy wprawiać polskie miasta w ruch i łączyć ludzi oferując im możliwość przemieszczania się za pomocą jednego kliknięcia w bezpieczny, godny zaufania i niedrogi sposób. Miejska mobilność ulega dynamicznym zmianom na całym świecie – rośnie liczba konsumentów, którzy wybierają innowacyjne, przejrzyste usługi oparte o nowe technologie – z aplikacji korzysta już ponad 1 milion Polaków. Na rynku jest miejsce na współistnienie obu rozwiązań – możliwość wyboru środka transportu w zależności od potrzeb i preferencji mieszkańców jest czynnikiem wpływającym na jakość życia we współczesnych miastach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023