Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tales of Games na Politechnice Wrocławskiej

Facebook

Same efekty w grach komputerowych to za mało! Do tego będą przekonywać uczestnicy dzisiejszego (2.03.) spotkania na Politechnice Wrocławskiej. "Tales of Games" rusza o 13.00 w Strefie Kultury Studenckiej. W wydarzeniu udział wezmą twórcy i badacze gier wideo, którzy spotkają się ze studentami.

Będzie mowa o tym, w jakim kierunku idą takie produkcje, „Tales of Games” zaprosi także na przegląd zaskakujących, zabawnych, a czasem niedorzecznych ekranizacji gier wideo, a dla równowagi przypomni też najważniejsze gry fantasy i science fiction ostatnich lat. Spotkanie jest otwarte i bezpłatne.

Imprezę otworzy warsztat, który poprowadzi Rafał Polito, level designer z firmy Techland. Wspólnie z publicznością stworzy on grę, udowadniając, że dobry pomysł i pasja to podstawa sukcesu w produkcji gier wideo.

Gośćmi spotkania będą także m.in. Radosław Smektała z Robot Gentleman, Gabriel Marczak i Krzysztof Danilewicz ze studia Whitemoon, Rafał W. Orkan ze Strange New Things oraz Piotr Sobolewski z The Knights of Unity – twórcy gier zajmujący się niezależnymi produkcjami mobilnymi i wysokobudżetowymi tytułami.

Spotkanie z nimi będzie okazją do dyskusji o tym, w jakim kierunku zmierza polski game dev i posłuchania o kulisach pracy przy grach MMORPG (czyli niezwykle popularnych grach, w których duża liczba graczy może ze sobą rywalizować lub współpracować w wirtualnym świecie).

„Tales of Games” zaprosi nas także na przegląd zaskakujących, zabawnych, a czasem niedorzecznych ekranizacji gier wideo, a dla równowagi przypomni też najważniejsze gry fantasy i science fiction ostatnich lat.

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne. Jego organizatorami są Politechnika Wrocławska, Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster oraz członkowie inicjatywy „Polskie Gry Wideo”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj