Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tarnogaj walczy z planami budowy bloków

Facebook

Nowe bloki mieszkalne powstaną wkrótce na Tarnogaju. Zgodzili się na to urzędnicy wrocławskiego ratusza. Problem jednak w tym, że – zdaniem dotychczasowych mieszkańców – budowa całkowicie odmieni charakter dzielnicy. Prezydent Miasta nie uwzględnił jednak głosu mieszkańców przy wydawaniu decyzji:

Nowe bloki mają powstać na działce między ulicami Ziębicką, Gazową i Ząbkowicką. Urząd Miejski pytał wprawdzie o opinię tarnogajską radę osiedla. Ale jej głos – zignorował. Tarnogaj to osiedle, które powstało na początku XX wieku z myślą o pracownikach tamtejszej gazowni. Architekci przewidzieli tam niskie, jednorodzinne domy ustawione szeregowo. Mieszkańcy woleliby, by nowa zabudowa – jeżeli koniecznie musi powstać – nawiązywała do tej historycznej.

Problem jednak w tym, że już wcześniej w okolicy pojawiły się bloki. Magistrat w odpowiedzi na sprzeciw osiedlowych radnych stwierdził więc, że kolejne – nie zaszkodzą. Mimo to mieszkańcy zamierzają walczyć dalej o utrzymanie charakteru ulicy. Sprawę kierują do wojewódzkiej i miejskiej konserwator zabytków. Cała okolica znajduje się bowiem w rejestrze zabytków.

Sprawie będziemy się przyglądać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj