Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Teatr na leżakach” ponownie we Wrocławiu

Facebook

Plenerowy Teatr Pijana Sypialnia po raz drugi przyjeżdża do Wrocławia z projektem „Teatr na leżakach”, nawiązującym do tradycji przedwojennych teatrów ogródkowych. W ostatnią sobotę i niedzielę lipca wrocławianie zobaczą dwa spektakle. Na scenie polki, walczyki oraz pieśni Chopina i Moniuszki. 

Jak zapowiada Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park – Po sukcesie pierwszej edycji „Teatru na leżakach” nie mogło być inaczej. Wrocławianie ewidentnie pokochali teatr plenerowy. Czerwcowe spektakle obejrzało około tysiąc osób. Teraz liczymy na jeszcze lepszą frekwencję – zapowiada Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park.

 

mat.prasowe z pierwszej edycji ‚Teatru na leżakach’

27 lipca, godz.20.30, plac przed Magnolia Park, „Wyjowisko”

Akcja widowiska dzieje się w karczmie, zarządzanej przez Gospodynię Aurelię i jej męża Bonifacego (którego wielką słabością są pierogi z kartoflami). Do gospody przybywa grupa przebiegłych komediantów, a jeden z nich zakochuje się w młodej karczmarce. Dziewczyna przyrzeka mu swoją miłość w zamian za… głowę wilka. Obżarstwo Bonifacego skutkuje „kurczami żołądka” i wymagana jest interwencja lekarza! Niestety w okolicy dostępny jest jedynie weterynarz, który podkochuje się w córce gospodarzy. Niefortunnym zbiegiem okoliczności zleca on wykonanie na chorym tajemniczej, niewłaściwej kuracji.

28 lipca, godz. 20.30, plac przed Magnolia Park, „Wodewil warszawski”

Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła, ze swoją żoną Kunegundą. Już na dworcu grupa miejscowych cwaniaczków

mat.prasowe z pierwszej edycji ‚Teatru na leżakach’

 

Co istotne wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, a jest to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną, gdyż speklakle są dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym.

27-29 lipca 2019 r., godz. 20.30-22.00
Magnolia Park, Wrocław – ul. Legnicka 58

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj