Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tegoroczne ferie przeniosły się do sieci. Sprawdź, co przygotowano

Facebook

W całym kraju trwają zimowe ferie szkolne. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna przerwa jest zupełnie inna niż te dotychczasowe. Wszystko z powodu obowiązujących obostrzeń...

Z tej okazji wrocławski magistrat wraz z miejskimi instytucjami przygotował ofertę zajęć online, które mają na celu zapewnić rozrywkę uczniom, którzy nie mogą wyjechać z miasta. O tym, co można robić w ferie opowiedziała nam Anna Bytońska z biura prasowego Urzędu Miasta.

Radosław Michalski z Biura Promocji Miasta i Turystyki podkreśla, że ferie online są ogólnodostępne, a dziecko nie musi uczęszczać do wrocławskiej szkoły, żeby z nich skorzystać.

W ramach oferty przygotowanej przez miasto, Hala Stulecia udostępnia dzieciom trzy gry, które poprzez rozrywkę mają popularyzować wiedzę na temat historii Wrocławia. Zapytaliśmy o nie rzeczniczkę prasową instytucji, Annę Worsztynowicz.

O tym jak w trakcie pandemii zorganizować ferie dzieciom i o swoim stosunku do zajęć online opowiedział nam pan Michał – wrocławianin i ojciec dwójki dzieci.

O to jak pandemia wpływa na kondycję psychiczną młodzieży zapytaliśmy Sandrę Nałęcz Sochę, psycholog szkolną z Liceum Ogólnokształcącego nr 7

Zajęcia w ramach ferii online prowadzone są zarówno w tygodniu, jak i w weekendy i potrwają do zakończenia szkolnej przerwy, czyli do 18 stycznia.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj