Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tegoroczny program festiwalu zaplanowano z niespotykanym dotąd rozmachem

Facebook

Jedenaście dni festiwalu, blisko 400 filmów z ponad 50 krajów i niespełna 100 światowych premier. Jeszcze w tym miesiącu – 16 edycja festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Poznaliśmy właśnie szczegółowy program i naprawdę robi on wrażenie.

Mówi Roman Gutek, dyrektor festiwalu:

Nowe Horyzonty to nie tylko wydarzenia w kinie przy ul. Kazimierza Wielkiego.  Festiwal, tradycyjnie już, „wyjdzie” do ludzi odwiedzających wrocławski Rynek:

Także w Rynku zostaną zaprezentowane filmy sprzed około stu lat. Jedna z projekcji  – jeszcze z XIX wieku! – ma związek z czterechsetną rocznicą śmierci Szeksipra:

Tegoroczny program festiwalu zaplanowano z niespotykanym dotąd rozmachem. Oczywiście dzięki temu, że Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury:

– są to wydarzenia, które odbędą się w Narodowym Forum Muzyki i wymagają niezwykle skomplikowanych technicznych przygotowań, jak instalacja specjalnego, certyfikowanego systemu nagłośnienia. Będzie także – również dzięki ESK – mocny akcent wrocławski:

Festiwal otworzy projekcja najnowszego filmu Pedro Almodovara pt. „Julieta”.  To 16 edycja festiwalu. Wrocław gospodarzem wydarzenia jest od jedenastu lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2020