Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

To był intensywny rok dla komunikacji miejskiej we Wrocławiu! Co się zmieniło? Jakie nowości w planach?

Facebook

W Radiu Gra podsumowujemy rok. Tym razem sprawdzamy co zmieniło się w MPK. Nie ma już zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej, ani wysokopodłogowych autobusów. Są za to wylizingowane solarisy i podwykonawca jeżdżący niskopodłogowymi manami.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej – mówi Agnieszka Korzeniowska z MPK.

Co to daje? Na przykład MPK sprawniej kupuje części zamienne do zepsutych autobusów, bo może kontrolować stany magazynowe na bieżąco. To, oczywiście, oznacza mniej kursów, które wypadają z rozkładu.

Są też nowe niskopodłogowe tramwaje – PESY i jeżdżące od dziś (30.12.) MODERUSY. Ale zmiany to nie tylko nowe pojazdy, tłumaczy Agnieszka Korzeniowska z MPK.

– a to dzięki pracy specjalnie powołanego zespołu. Niestety, pewne rzeczy są nie do przeskoczenia, dodaje Agnieszka Korzeniowska.

Budowa nowych pasów dla autobusów leży jednak w gestii nie MPK, a magistratu.

Ale nie tylko autobusy są już całkowicie nowoczesne. Niedawno na kilkudziesięciu przystankach stanęły nowe tablice informacyjne, mówi Agnieszka Korzeniowska z MPK.

Nowością jest to, że w MPK są pracownicy, których jedyną rolą jest bieżące reagowanie na to, co nagle dzieje się na sieci miejskiej komunikacji i przekazywanie informacji do internautów i pasażerów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj