Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tomasz Komenda zostanie ojcem! Były też oświadczyny

Facebook

Po przedpremierowym pokazie filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy" Tomasz Komenda oświadczył się swojej partnerce oraz wyznał, że za trzy miesiące zostanie ojcem. 

Już 18 września na ekranach kin pojawi się film w reżyserii Jana Holubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat sensacyjny przedstawiający życie Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

https://www.facebook.com/Kulturawokolnas/videos/691650574768803/

Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu toczy się proces przeciwko dwóm innym mężczyznom podejrzanym o zgwałcenie i zamordowanie 15-letniej Małgosi z Miłoszyc.

Akta „Zbrodni miłoszyckiej” liczą 83 tomy. Prokuratura złożyła wniosek o przesłuchanie 133 świadków i przeprowadzenie dowodu z szeregu opinii biegłych. Dodatkowo prokurator wniósł o odczytanie lub ujawnienie zeznań ponad 500 świadków.

Przypomnijmy, do zabójstwa 15-letniej Małgosi doszło w sylwestrową noc 1996 roku. Na jednej z posesji znaleziono jej ciało. Dziewczyna została brutalnie zgwałcona i zamordowana. W 2003 roku jak się później okazało – niesłusznie – skazany został Tomasz Komenda, który spędził w więzieniu 18 lat.

Prokuratura po 22 latach ponownie zajęła się poszukiwaniem sprawców. Śledczy wpadli na trop dwóch mężczyzn. Ireneusza M., który odsiaduje obecnie wyrok, a wcześniej skazany był za gwałty i groźby karalne. Drugim z oskarżonych jest Norbert Basiura (mężczyzna zgodził się na publikację danych osobowych i wizerunku – przyp. red).

Zdaniem śledczych to oni są winni śmierci Małgosi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023