Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tradycyjny Bieg Gwarków w Górach Sowich jednak się odbędzie

Facebook

Dobre informacje dla wrocławskich amatorów narciarstwa klasycznego. Tradycyjny Bieg Gwarków w Górach Sowich, na południu Dolnego Śląska, dojdzie do skutku. Niedawno druga pod względem wielkości masowa impreza narciarska w Polsce została odwołana z powodu trudności finansowych.

fot. anne577 \ pixabay.com

Zawodnicy, którzy wystartują w 36. już biegu gwarków, pobiegną 19 lutego. Po raz pierwszy w historii zawodów będą one odbywać się na trasach wokół Wielkiej Sowy na Przełęczy Jugowskiej. Jak podkreślają organizatorzy, bieg nadal zachowa swój górniczy rys, bo odbędzie się na terenie gminy Nowa Ruda, na której znajdowała się kopalnia węgla, należąca do wałbrzyskiego zrzeszenia węglowego.

Zawodnicy pobiegną na 10 i 20 kilometrów stylem klasycznym. Na obu dystansach są osobne klasyfikacje pań i panów. Główna konkurencja na dystansie 20 kilometrów będzie podzielona na  8  kategorii wiekowych. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Imprezę uda się zorganizować dzięki pomocy lokalnych sponsorów, stowarzyszenia turystycznego Gór Sowich oraz Centrum Kultury w Nowej Rudzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj