StartWiadomości Wiadomości dnia

Tramwaj na Jagodno, nowa linia na Klecinie i remonty ulic. Dutkiewicz obiecuje. Ale konkretów – brak

Komentuje w rozmowie z Radiem GRA aktywista – Jakub Nowotarski, prezes stowarzyszenia Akcja Miasto.

Wprawdzie Dutkiewicz mówił o tym, że projektowanie rozpocznie się „jak najszybciej”. Nikt w magistracie nie był jednak w stanie znaleźć czasu, by powiedzieć nam, czy „jak najszybciej” oznacza najbliższe tygodnie, czy lata. Ani skąd nagła zmiana poglądów jeżeli chodzi o „bezsensowną” dotychczas linię na Jagodno.

– uzupełnia Nowotarski. Kolejna tramwajowa obietnica – dodatkowe połączenie na Klecinę – to również dość zaskakująca deklaracja. Zaznaczmy, że nikt nie mówi o budowie nowej trasy! Chodzi o dodatkową linię korzystającą z istniejących torów w ulicy Przyjaźni. „Zawsze to dwa razy więcej kursów do tego osiedla, więc mimo wszystko trochę lepiej”, mówi Nowotarski:

I to kolejny odważny pomysł, w szczegóły którego nikt w magistracie na ma czasu się wdawać. Bardziej realne wydają się deklaracje remontów dwóch przedwojennych ulic – Pomorskiej i Gajowickiej. Radni osiedlowi walczyli o nie od lat, bo ich stan to już nie jest kwestia estetyki ani wygody, tylko bezpieczeństwa. Do tej pory magistrat konsekwentnie zbywał mieszkańców krótkim „nie ma takich planów”. Teraz są „zamiary”… pytanie tylko, co dalej:

– mówi Nowotarski. Pozostaje tylko trzymać za prezydenta kciuki. Jeżeli naprawdę zamierza zrealizować swoje obietnice, to będzie to naprawdę pracowita końcówka kadencji.

Zostaw komentarz