Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tramwaje wróciły na Świdnicką. Trwa ostatni etap przebudowy tego odcnika

Facebook

Od niedzieli 27 listopada zmianie uległy trasy aż sześciu linii tramwajowych. Na ulicę Świdnicką i plac Kościuszki wróciły tramwaje linii 6, 7, 17 oraz 20. MPK Wrocław kończy inwestycję wartą ponad 5 milionów złotych.

Zmiany dotyczą także linii 70 i 74, których przebieg został zmodyfikowany w związku z remontem

Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Poświętne – Dworzec Nadodrze – Nowowiejska – plac Grunwaldzki – plac Wróblewskiego – Pułaskiego – Dworzec Główny PKP – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – FAT.

Tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku „FAT” i będą kursowały w relacji Poświętne – FAT – Poświętne.

/biuro prasowe MPK Wrocław

Przez ostatnie dwa miesiące trwały prace remontowe na ulicy Świdnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do domu handlowego Renoma. W tym czasie zostało wymienione ponad 1 392 metrów szyn i rozjazdów. Ułożone zostało blisko 1,4 tysiąca metrów kwadratowych kostki brukowej- wykonano całkowicie nową podbudowę.

Obecny etap remontu już w tę niedzielę umożliwił przejazd tramwajom. Wszystkie prace mają zakończyć się w pierwszym tygodniu grudnia.

/biuro prasowe MPK Wrocław

To jedno z najważniejszych zadań w ramach TORYwolucji, bo dzieje się w samym centrum miasta, w miejscu bardzo widocznym i ruchliwym.

Cieszę się, że prace dobiegają końca, bo to ułatwi dojazd na przykład osobom, które chcą dostać się na Jarmark Bożonarodzeniowy

– mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Również w grudniu MPK zakończy prace na pętli Leśnica, co oznacza, że tramwaje jeszcze przed nowym rokiem, bez utrudnień będą mogły kursować do zachodniej części miasta.

/biuro prasowe MPK Wrocław

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023