Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Triathlon dla Grażyn i Januszy 2021

Facebook

Sandały, skarpetki, reklamówki z dyskontu i sportowa rywalizacja – już w najbliższą sobotę (31.07) nad Zalewem Sulistrowickim odbędzie się kolejny Triathlonie dla Grażyn i Januszy. Chociaż impreza ma służyć głównie integracji i dobrej zabawie, uczestnicy wyścigu będą musieli pokonać łącznie ponad 22 kilometry.

Startujemy z plaży gminnej nad zalewem w Sulisławicach, gdzie mieści się także meta. Zawodnicy mają do pokonania 3 dyscypliny w 3 etapach. Pierwszy to jest pływanie 300 m. Drugi to jest rower 17 km oraz 5 km bieg – trasa niby łatwa, taka januszowo-grażynowa, ale wcale taka do końca nie jest. Jest górzysta, są podjazdy, zjazdy, trasa biegowa również ma 2 większe podbiegi, a więc troszeczkę wysiłku trzeba będzie włożyć, żeby pokonać ten cały dystans.

mowi Monika Jackowicz z fundacji Aktywni Ślężanie

Zawodnicy mogą wziąć udział w wyścigu samodzielnie lub w sztafetach.

Indywidualny polega na tym, że samemu pokonujemy wszystkie 3 dystanse, które trzeba pokonać -pływanie, rower i bieg, natomiast, jeśli chodzi o sztafety jest 3 uczestników, z czego każdy po kolei pokonuje 1 etap – mogą to być sztafety mieszane, czyli damsko-męskie męskie lub żeńskie.

Ze względu na triathlon, okoliczne ulice przez część dnia będą nieprzejezdne.

W sobotę od godziny 9:30 do godziny 14 wystąpią utrudnienia w ruchu w kierunku Sulistrowic, Sulistrowiczek oraz miejscowości Bętkowice. Przepraszamy serdecznie i liczymy na wyrozumiałość wszystkich mieszkańców oraz ludzi chcących przyjechać. Zapraszamy państwa do kibicowania.

Niektórzy biorą udział w triathlonie już od lat.

Od 3 lat jestem Januszem triathlonu, co to oznacza? Ano nic innego jak to, że raz w roku zapuszczam wąsy i brodę, wycinam z nich wzór, ala Motorhead, zakładam białe skarpety, klapki pewnej firmy na K, dmucham kółko do pływania w kształcie żyrafy i staje do walki o ten tytuł. W tej imprezie chodzi o dobrą zabawę i przy okazji pokonywanie własnych słabości związanych choćby z pływaniem w otwartych akwenach.

mówił Dariusz Baran, jeden z zawodników.

W wyścigu biorą udział także osoby z niepełnosprawnościami.

W tych zawodach co roku startują tandemy, w których występuje m.in. tandemy, w który występuje osoba z niepełnosprawnością. Naszą fundację „Potrafię pomóc” reprezentuje w tym roku 2 zawodników, jeden z nich nie widzi.

mówi Anna Tuz z fundacji Potrafię Pomóc.

Przygotowano też specjalne atrakcje dla rodzin z dziećmi

Organizujemy animacje dla dzieci, będą animatorzy, będą dmuchańce, będą gry, zabawy, czyli taka impreza dla dzieci, a równocześnie zbieramy pieniądze na ważny cel, czyli chcielibyśmy pomóc zebrać fundusze na gabinet stomatologiczny, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, który powstanie w naszym centrum diagnostyczno terapeutycznym chorób rzadkich imienia Bartłomieja Skrzyńskiego we Wrocławiu.

Wyścig Januszy i Grażyn wystartuje już jutro (31.07) o godzinie 9.00

Kamil Kuchta

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj