Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trudne chwile dla kibiców Śląska Wrocław. Czy trójkolorowym uda się utrzymać w lidze?

Facebook

Sezon PKO BP Ekstraklasy wkracza w decydującą fazę, 29. kolejka ligi może przynieść dużo ciekawych rozwiązań, zwłaszcza w kontekście walki o utrzymaniu. W niedziele Śląsk Wrocław zagra z Radomiakiem Radom. Dla trójkolorowych jest to mecz o być albo nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej.

/fot. fb. WKS Śląśk Wrocław/

Trudne chwile dla kibiców Śląska Wrocław

Bez wątpienia nie jest to najlepszy okres dla fanów wrocławskiej ekipy. Zła forma, problemy kadrowe czy kontuzje, to tylko niektóre z problemów, które trapią trójkolorowych w ostatnim czasie. Dodatkowo w poprzednim tygodniu z posadą pierwszego trenera pożegnał się Ivan Djurdjevic. A parę tygodni wcześniej odszedł dyrektor sportowy Dariusz Sztylka. Na domiar złego widmo spadku z ligi we Wrocławiu wydaje się coraz bardziej realne. Trójkolorowi w marcu nie wygrali ani razu. Mało tego przegrali ostatniej trzy spotkania z rzędu.

Nowy stary trener lekiem na całe zło?

Dokładnie tydzień temu Śląsk Wrocław poinformował o rozstaniu się ze swoim dotychczasowym trenerem Ivanem Djurdjevicem, którego zastąpił… Jacek Magiera. Przypomnijmy, nowy, a raczej stary trener trójkolorowych został w 2022 roku zwolniony ze swojego stanowiska, ze względu na słabe wyniki sportowe. Przez cały ten czas pozostawał jednak na kontrakcie. Swoją drogą na dzień dzisiejszy, klub ze stolicy Dolnego Śląska ma na utrzymaniu trzech różnych szkoleniowców. Oprócz wspomnianego Magiery i Djurdjevica, pensję z klubowej kasetki pobiera także Piotr Tworek. Tak więc można tylko podejrzewać, czym kierowali się szefowie trójkolorowych przy ”kontraktowaniu” nowego trenera.

No dobrze, ale teraz pozostaje pytanie, czy zmiana menadżera na tak późnym etapie rozgrywek, w ogóle ma sens? Żeby poprawki wprowadzone przez nowego trenera mogłybyć zauważalne, potrzeba czasu. Czasu, którego Śląsk po prostu nie ma. Wrocławianie zwycięstw potrzebują tu i teraz, każda kolejna porażka może zaważyć na przyszłości trójkolorowych w Ekstraklasie.

Mecz o wszystko

Biorąc pod uwagę pozycję wrocławian w lidze- Śląsk na kilka kolejek przed końcem zajmuje 16 miejsce w lidze, tracąc do będącego przed strefą spadkową Zagłębia 1 pkt. Mecz z Radomiakiem będzie więc meczem o ligowy byt. Jak do meczu podchodzi trener?

W takich momentach dużą sztuką będzie wziąć na siebie odpowiedzialność. Trzeba być pazernym i posiadać mentalność zwycięzcy. Nie skupiam się na dalekiej przyszłości. Nie myślę o niczym innym, tylko o meczu z Radomiakiem

– mówił Trener Jacek Magiera.

Mecz z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych, zwłaszcza, że sytuacja Radomiaka też nie wygląda najlepiej. Nad Śląskiem mają przewagę jedynie 4 pkt. a ich ostatnie mecze, mówiąc krótko, nie powalają. Choć obiektywnie trzeba przyznać, że mieli dość trudny terminarz, gdyż przyszło im się mierzyć między innymi z Lechem Poznań, Rakowem Częstochowa czy Legią Warszawa. Jednak najbliższe spotkanie wcale nie musi być łatwe. Śląsk jest jak zranione zwierzę, które krwawi, dlatego może być niezwykle niebezpiecznym i nieprzewidywalnym przeciwnikiem.

Najważniejsze informacje

  • Kto? Śląsk Wrocław vs Radomiak Radom
  • Gdzie? Tarczyński Arena, Wrocław
  • Kiedy? 30 kwietnia, godz. 12:30
  • Sędzia? Daniel Stefański

Autor: Kamil Durkacz

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023