Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa adresowany do uczniów konkurs My Future in Technology

Facebook

Ścisły umysł, matematyczny talent, ale i… kreatywność wraz z filmową wyobraźnią liczą się w trwającym konkursie My Future in Technology. Znane informatyczne firmy wraz z wrocławskim magistratem zachęcają młodzież z gimnazjów i liceów do zajęcia się nauką.

W rywalizacji chodzi o to, by młodzi ludzie odpowiadali na matematyczne zagadki w nietypowej formie, tłumaczy Monika Cwynar-Kępa, przedstawicielka organizatorów:

Gimnazjaliści i licealiści z Wrocławia wciąż mogą wziąć udział w konkursie i rozwiązać trzy następne zagadki, ale rozstrzygnięcie pierwszego etapu – już za nami. Młodzi ludzie mieli w swoich filmikach przedstawić obliczenia na temat przesyłania cyfrowego sygnału:

– opowiadają zwycięzcy pierwszego etapu, Przemek i Natalia z III LO Przedstawicielka organizatorów, Monika Cwynar-Kępa w rozmowie z naszym reporterem potwierdza: mamy we Wrocławiu bardzo zdolną młodzież.

Do zabawy w dalszym ciągu mogą przyłączać się kolejne drużyny złożone z uczniów wrocławskich szkół:

Tym razem młodzi wrocławianie muszą zmierzyć się z tzw. problemem plecakowym. Zadanie polega na tym, by obliczyć, jak najszczelniej upakować na statku ładunek o jak największej wartości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj